Üritused 2021/2022 õppeaastal

Täpsem info: https://www.eliis.ee/

Jälgi meie tegemisi: https://www.facebook.com/haapsalutoruke/

SEPTEMBER

TARKUSEPÄEV
1.09.2021 tervitasime uut õppeaastat vahva mängupeoga lasteaia hoovis. Sai tantsu, tralli, mulle ja näomaalinguid. Et nüüd kulgeks algav õppeaasta samasuguse naeru ja naljaga!

Tarkusepäev Tõrukeses

FOLKLOORIFESTIVAL “ÕNN TULI MEIE ÕUELE”
Kui süda tuksub folkloori ja pärimuse rütmis ning maja on tublisid inimesi täis, võib sündida imetoredaid ettevõtmisi!

Haapsalu Vanalinna lasteaedade esimene folkloorifestival “Õnn tuli meie õuele” toimus 17.09. Ürituse õnnestumisele aitasid kaasa ansambel “Uurikad”, helimehed, vanemad, õpetajad ja muidugi lapsed ise. Toimus ka laat, kus igal rühmal oli oma lett ning mille katmisele aitasid kaasa vanemad. Lasteaia kokkade poolt kaeti kohvikulaud rahvuslike toitudega (mulgipuder, soolaoad, karask, kiluvõileib, kama). Õpetajad viisid läbi erinevaid õpitubasid.

Folkloorifestival “Õnn tuli meie õuele”

SÜGISENE SPORDIPÄEV
Perioodil 23.-30.09 võtsime aktiivselt osa Spordinädalast. Terve nädala jooksul toimus “Jalgsi lasteaeda”, mil nii lapsed kui lasteaia töötajad jätsid võimalusel autod koju ning liikusid vaid jala või jalgratta/tõukerattaga.

Spordinädala raames toimus 29.09 vahva spordipäev Haapsalu linna staadionil. Kes võttis lisaks ette pika matka lasteaiast staadionile ja tagasi, kes katsetas midagi uut ning liikles linnatranspordiga! Kõik osalised said ausalt ja vääriliselt autasustatud!

Sügisene spordipäev Haapsalu linna staadionil

OKTOOBER

KOLLETAV TÕRUKESE SÜNNIPÄEV!
14.oktoobril toimus tore pannkoogipidu Tõrukese maja hoovis. Püüdsime kaks kärbest ühe hoobiga – pidasime meeles kolletamispäeva ja tähistasime oma lasteaia 53. sünnipäeva. Nagu ühele sünnipäevale kohane, saime laulda, tantsida, lõbutseda, mängida! Ja mis maitseks tordist paremini, kui õues küpsetatud pannkoogid!

Tõrukese 53. sünnipäev

DETSEMBER

I ADVENDIHOMMIK
I advendil veetsime hommikusöögi õues. Soe kaneelisai ja tee – mis sa elult veel esimeseks jõuluaja hommikuks soovida oskaksid.

TÕRUKESE MAJA VABALAVAL
10.12.2021 esinesid Tõrukese maja lapsed ja õpetajad Haapsalus Kodaniketorni juurdes vabalaval. Laste sõnul sai kontsert küll lühikesevõitu ja järgmisel korral peaks see kestma kindlasti vähemalt sama kaua veel! Tõrukese maja lastele lihtsalt nii meeldib muusika! 🙂

JÕULUHOMMIK
17.12 käis meil külas jõulumees Juuris. Oli väga eriline ja armas hommik jõuluvana seltsis. Kuna püüame majasiseselt inimeste liikumist COVID-i tõttu piirata, oli igale rühmale jõuluvana külastamiseks oma kellaaeg. Koolieelikud pidasid veel uhke jõululõuna ja kino lasteaia saalis.

JAANUAR

KOLMEKUNINGAPÄEV
Kolmekuningapäevale omaselt saatsime väljateenitud puhkusele meid jõuluajal rõõmustanud kuusepuud. Olite ilusad ja meile väga armsad, täites lasteaia mõnusa kuuselõhna ja jõulutundega.

TALVINE SPORDIPÄEV
11.02 toimus meie liikumisõpetaja eestvedamisel lõbus spordipäev. Kelgutasime, libistasime, mängisime jääkeeglit, jäähokit… Ja kõike seda saatis imeilus päike! ☀️ Tõrukese hoov oli rõõmsate laste naerukilkeid täis!

VEEBRUAR

KÜÜNLAJAHT
Sõbrapäevaga sai läbi meie suur Küünlajaht. Sellel aastal toimus Küünlajaht 22.11.2021-14.02.2022. Sellel perioodil kogusime üheskoos kokku 55 kg küünlaümbriseid, mida on 8,8 kg rohkem kui eelmisel aastal. Kui arvestada, et ühe ümbrise kaal on ligikaudu 1 g, päästsime olmeprügi sekka sattumast koguseliselt umbes 55 000 alumiiniumtopsikest! Tundub uskumatu, eks?!

Meie selle aasta eesmärk oli toetada SA Läänemaa Haigla hooldekodu. Küünlaümbriste eest saime 22 eurot. Summa läheb täiesulatuses Haapsalu hooldekodu elanike rõõmustamiseks. Meile oli abiks üks heategija, kes muutis selle summa 50 euroks! Suur-suur aitäh nii endistele kui ka praegustele lapsevanematele, Haapsalu Lasteaeda Pääsupesa, Haapsalu Jaani ja Toomkirik ja kõik meie sõbrad. Meiega koos kogujaid oli väga palju nii Haapsalust kui mujal. Oleme nii tänulikud, et olete meile küünlaümbriste kogumisel juba teist aastat abiks. Kui sellel aastal suutsime küünlaümbrised mahutada veel linnamaasturisse, siis sellise hooga tuleb järgmine aasta kasutusele võtta juba väikebussi. 🙂 Aga meil on selle üle vaid hea meel, sest mida rohkem me kogume, seda suurema summa saame abivajajatele annetada. Uute kogumisten!

EESTI VABARIIGI SÜNNIPÄEV
23.02 tähistasime üheskoos Eesti sünnipäeva. Aktus toimus lasteaia hoovis. Kõigil olid kenasti ette valmistatud luuletused ja laulud. Tõeliselt uhke tunne oli! Ja nagu meil traditsiooniks on saanud, järgnes pidulikumale osale rongkäik Vabadussõja mälestussamba juurde, kuhu asetasime pärja ja küünlad.

MÄRTS

EMAKEELEPÄEV
Tähistasime 14.03 väga lustlikus meeleolus emakeelepäeva🙂 tantsisime, laulsime, tegime tähejoogat ja avatud oli ka vabamikrofon, kus iga soovija sai luuletust lugeda, laulda, küsida mõistatusi või jagada tarkuseteri ja vanasõnu.