Lasteaiast

Oleme pika ajalooga munitsipaallasteaed, mis avati 1968 a. augustis nimega Haapsalu II Lastepäevakodu. 2000 aastast hakkas asutus kandma nime Haapsalu Lasteaed Tõruke. Sellest ajast on ka rühmadel looduslähedased nimed: Lepatriinu, Mesimumm, Sajajalgne, Rohutirts, Liblikas ja Tõrupõnn. Alates 1.septembrist 2019 kannab lasteaed nime Haapsalu Vanalinna Lasteaiad.

Lasteaed on ehitatud tüüpprojekti järgi 140 lapsele. Tänasel päeval töötab lasteaias 6 rühma, neist 1 sõimerühm, 1 arendusrühm, 1 tasandusrühm, 3 aiarühma. Lasteaias on kokku 100 (1.03.2018a. seisuga) last.

Lasteaed on avatud tööpäevadel 7.00-19.00.

Lasteaial on koduleht https://toruke.haapsalu.ee/ , Facebooki konto https://www.facebook.com/haapsalutoruke/ . Läbi meedia saavad meie tegemistega kursis olla endised kasvandikud, lapsevanemad ja töötajad.

Lasteaed asub rohelusse mattuvas vaikses mereäärses ja turvalises vanalinna osas aadressil Wiedemanni 12. Vanalinna miljöö annab võimaluse külastada tihti nii Aafrika randa kui ka Promenaadi, kus asuvad Kuursaal ja Tšaikovski pink. Lasteaia vahetus läheduses asuvad piiskopilinnus, Haapsalu Linna Algkool, Lasteraamatukogu, Laste-ja Noortekeskus ning erinevad muuseumid (Iloni Imedemaa), kellega tehakse koostööd. Hea asukoht avardab meie õppe- ja kasvatustöö mitmekesistamise võimalusi ning soodustab õues-õppe rakendamist.

Lasteaia õueala on mõnusalt kodune ja piisavalt avar. Territoorium on haljastatud ja hooldatud. 2015a. sai lasteaed endale uued õueteed ja kanalisatsioonitorustiku. Lõpetada on vaja liivakastide ümbrused, kuhu jäi vana katkine asfalt. 2016a. paigaldati linna tänavavalgustuse rekonstrueerimise programmi käigus lasteaia hoovi uued tänavavalgustid. 2015a. rajati suurte puude vahele omanäoline seiklusrada, mis on kasutamiseks ka teistele linna haridusasutustele. Hoovi teised ronimisatraktsioonid vajavad väljavahetamist. Oleme algust teinud oma õuesõppeala loomisega. Samale territooriumile oleme istutanud õunapuu, punasesõstra, mustasõstra-ja tikripõõsa, rabarberi ning rajanud istutuskastid, et lastel oleks võimalus näha viljade arengust ning samas maitsta ise koduaia vilju.